GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålfat 9488585
*
nr 948 8585
Skålfat
keramik, Eila Juhola, Kupittaan, 1940-tal, dia 36
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2015
kl 19:39:24
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eila juhola keramik kupittaan skålfat
-
3206 Skålfat
Meissen, Dia 31. Höjd: 6 cm
Aktuellt bud: 4.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:52
*
Skålfat
nr 948 8585
Skålfat
keramik, Eila Juhola, Kupittaan, 1940-tal, dia 36
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2015 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eila juhola keramik kupittaan skålfat
-
3206 Skålfat
Meissen, Dia 31. Höjd: 6 cm
Aktuellt bud: 4.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:52